Príchod Savannah k nám, 17. 3. 2013

Takmer rok uplynul od Dancíkovho odchodu a v našej chovateľskej stanici stále chýbal black&tan.
Máme síce black&tanky Ebi, Dorotku a Casiu, ale prvé dve žijú s našimi priateľmi a Casia je predsa len trošku proporcionálne odlišná od cavaliera.

A keďže ani počet sučiek použiteľných v chove cavalierov sa príchodom Babe nezvýšil, a tak nie je prekvapivým posilnenie našich radov ďalším šteniatkom od Irene Kauppi z Helsínk, z chovateľkej stanice Aneridee.

Samotný príchod bol trochu hektický - kvôli rodinným komplikáciám Ireny a našej zaneprázdnenosti sme sa nakoniec dohodli na takmer šialenom víkendovom variante - a síce, že Irena priletí so šteniatkom z Helsínk ráno do Viedne, kde si my šteniatko prevezmeme a ona ďalším letom poletí nazad na sever. Pôvodný návrh padol na sobotu, ale tam už bola v pláne špeciálna výstava Klubu chovateľov málopočetných plemien v Nedanovciach a po poludní členská schôdza cavalierskeho klubu v Svätom Jure, a plánovať "odskočenie" na Schwechat v počasí, ktoré tieto dni panovalo nad Európou bolo značným bláznovstvom, takže jediným riešením bola nedeľa.

Irena našťastie dostala letenky a tak sme sa vlastne až v nedeu ráno dozvedeli, či skutočne priletí...

Stretli sme sa v príletovej hale viedenského letiska, kde si nás hneď získala malá čierna čiperná gulička - Savana.
S Irenou sme strávili dve hodinky v srdečnom rozhovore v kaviarni pri káve, čaji a Sacherovej torte a na poludnie sme sa rozlúčili.

Savannah si po príchode do Devínskeho jazera uhneď získala celú svorku - nemala ani najmenšie zábrany či rešpekt a už po chvíli sa preháňala po dome a skômala zákutia svojho nového domova.

  • Vierka si ani nestačila vyzliecť vetrovku a Niko už víta Savannah
  • Niko zahájil uvítaci proces nového člena svorky
  • Na nového člena boli zvedaví všetci...
  • Dokonca ani Cindy neštekala na votrelca...
  • zvítanie trvalo skoro hodinu
  • Savi je typický cavalierViac informácií o Aneridee Savannah nájdete na jej osobnej stránke.
Kontakt:
Viera Stloukalová, PhD.
Devínske Jazero, Bratislava
tel. 0905-212193
e-mail: lemnaminor@hotmail.com


webdesign Crest IT