Cavalieri (plemeno Cavalier King Charles Spaniel) sú (pokiaľ nepočítame kontinentálnych španielov, t.j. papilonov a phalenov) najmenší španieli, ktorí sú jednými z najvhodnejších psov pre chovateľov v meste i na vidieku.
Sú to milí a priateľskí psíci, ktorí rovnako dobre znášajú potulky po horách so svojimi majiteľmi ako aj pohodlie panelákového bytu. Sú to psi do koča aj do voza.
Môžete z nich mať športovcov telom aj dušou (s prirodzenou prímesou loveckého ducha), ktorí si nadšene užívajú prekážky na agility, ale rovnako dobre aj tzv. gaučákov, ktorí budú s maximálnym pôžitkom vychutnávať pohodu vášho príbytku.
Rozhodujúca je pre nich prítomnosť pána. Preto by si ich mali vybrať len ľudia, ktorí sú rozhodnutí stráviť so svojim štvornohým priateľom takmer všetok voľný čas a upísať sa mu doslova telom aj dušou. Váš cavalier si to nakoniec aj tak zariadi tak, že sa bez neho nepohnete ani na krok. Toto úžasné stvorenie má v sebe niečo, čomu človek neodolá, šarm, pôvab či nehu, ktorou opantá, každého človeka s dobrým srdcom.

naši psíci a sučky: Eimy ~ Niki ~ Bodka ~ Savanka ~ Sony ~ Sisi ~ Laudon ~ Amigo ~ Mimi
za dúhovým mostom: Dinko ~ Falco ~ Candy ~ Robin ~ Jimmy ~ Dance ~ Cindy ~ Craig ~ Crazy ~ Babe ~ Bella ~ Ebi ~ Feeby ~ Dorotka ~ Rony  


Kontakt:
Viera Stloukalová, PhD.
Devínske Jazero 2739, Bratislava
tel. 0905-212193
e-mail: lemnaminor@hotmail.com

webdesign Crest IT