Cavalieri, ktorí nás dlhší alebo len krátky čas sprevádzali na našej púti životom a zostanú navždy v našich srdciach

Dinko - Filip z Peklovské rokle - bol náš úplne prvý cavalier a jeden z prvých psov tohto plemena na Slovensku. Narodil sa 3. apríla 1985 v Kostelci nad Černými lesy (vtedy ešte v Československu) u chovateľov Junkových a jeho pozemská púť sa skončila príliš skoro - 25. júna 1993. Bol potomkom Hobbyho v.d. Saarmuehle a Afrodity z Jevanských jezer.


Falco
 -
Ch. Quick Step 
z Kamilkové zahrady

od chovateľky pani Zdeny Šťulíkovej

Bol našim prvým šampiónom, získal titul Šampión krásy SR. Titul domáci šampión mu patril už od jeho príchodu ku nám

Narodil sa 13.6.1993 v Hlinsku v Čechách a jeho rodičmi sú Andy Čenk a Faá z Goyova obrazu

Jeho životná púť sa žiaľ kvôli chorému srdiečku skončila predčasne. Uhynul 10. novembra 2001 vo veku 8 a pol roka a veľmi nám chýba. Bol síce nespoločenský čo sa týka iných psov, ale oddaný celým svojim srdiečkom milovanému pánovi.


Candyline Crazy Lemna Minor - Crazy 
- sa narodila 9. októbra 2000. Meno Crazy dostala najskôr kvôli bláznivému sfarbeniu - vyzeralo to, ako by si niekto namočil prsty do hnedej farby a poťapkal jej nimi chrbátik. Neskôr sa ukázalo, že to meno je skutočne veľmi priliehavé, ale nie kvôli sfarbeniu, ale perfektne sadlo k jej povahe. Crazy odchádzala do nového domova tesne pred Vianocami a čakala ju tu svorka veľkých chlpáčov a veľmi milí ľudia. Žiaľ jej život sa skončil predčasne kvôli ľudskej zlobe. Niekto zákerne otvoril bránku na záhrade a vypustil na cestu celú svorku. Crazinka za tento výlet "zaplatila" životom. Vo veku presne 13 mesiacov zahynula pod kolesami auta.

Ich. Ch. Aneridee Crest Creation - ROBIN       *5.2.1998    25.4.2006
Žiaľ ani Robin neprekonal kliatbu osmičky a tak ako jeho predchodcovia vo farbe trikolor, aj on nás predčasne opustil vo veku 8 rokov a 2 mesiace. Anafylaktický šok, ktorý prežil ako jeden a pol ročný, pravdepodobne predsa len zanechal stopy na jeho telíčku a koniec nastal strašne rýchlo. Začiatkom roka 2006 nastali problémy a o štyri mesiace neskôr už nebolo iné východisko, len mu umožniť dôstojný odchod z tohto sveta. Odišlo nádherné stvorenie, ktoré sme všetci milovali. Navždy budem mať pred očami jeho oči, v ktorých bol ľudský pohľad plný oddanosti a lásky, akej je schopný pes. Ďakujeme ti Robin, za všetko!

Archie Lemna Minor - ARCHIE       *8.11.1998    jún 2006
Koncom júna 2006 nás zasiahla ďalšia smutná správa - Archie - náš "prvorodený" - odišiel do psieho neba. Jeho zdravotný stav bol natoľko vážny, že už nemalo zmysel držať ho pri živote a milosrdná injekcia bola pre neho vykúpením. Prvé dva roky života poznačili jeho zvyšok. Aj keď u svojich druhých majiteľov mal nádherný život, to čo si zažil predtým ho poznamenalo navždy. Je nám ľúto, že musel tak skoro opustiť svoju milujúcu rodinu. Sme nesmierne vďační Martinke a jej rodičom zato, že mu dokázali poskytnúť útočisko a lásku, ktorú tak veľmi potreboval! Pokračovanie jeho línie je cez jeho dcéru Greis, ktorá býva so svojimi majiteľmi v Bratislave a ktorej sa v júni tohto roku narodili prvé šteniatka.